טיול לנפש- עין חרדלית בנחל כזיב

טיול משפחתי רטוב מומלץ לימי הקיץ

מקור השם עין חרדלית הוא זרם מים חזק ומהיר הנופל בירידה מהר גבוה והמייצר בריכה המחזיקה לפחות ארבעים סאה. למה ארבעים סאה? זו המידה התקנית למקווה טהרה כשר. 

עין חרדלית הוא אחד המעיינות המערביים ביותר של נחל כזיב, הגדול והעשיר במים בגליל המערבי. הוא נובע בשתי נקודות בשמורת נחל כזיב ומהווה מקור משיכה למטיילים כמונו בימי הקיץ החמים. המסלול מתאים למשפחות וילדים ודרגת הקושי שלו קלה. לידיעה -המעיין כמעט והתייבש בקיץ שעבר ולמרבה השמחה, בעקבות הגשמים האחרונים, המקום שופע מים.

טיול קבוצתי מקסים שהוצאתי לעין חרדלית בשנה שעברה:

המעיין המורכב משתי בריכות שכשוך. את הראשונה פוגשים מיד עם חיבורה של דרך העפר המסומנת בסימון שבילים ירוק עם נחל כזיב. מנקודת החיבור יש לכם שתי אפשרויות בחירה: ללכת בערוץ הנחל או לחצות את הערוץ ולהמשיך עם סימון השבילים הירוק ימינה על דרך העפר.

אני ממליץ ללכת בזהירות בערוץ הנחל, במים רדודים ועל גבי חלוקי נחל הזרועים לכל אורכו. בחלוף עשרות מטרים חוצים בריכת שכשוך קטנה ובהמשכה בריכה גדולה יותר (עומקה כ-50 ס"מ). בכל אחת מהנקודות ניתן לערוך הפסקה וליהנות מקול זרימת המים ומהטבע. 

אם בחרתם ללכת בערוץ, אחרי כמה עשרות מטרים תגיעו לגשר אירי ושם יש לכם שוב אפשרות לעלות על דרך העפר או להמשיך בתוך ערוץ הנחל. אני כמובן ממליץ להמשיך ללכת בתוך פלגי המים. אחרי הליכה של כ-100 מטר תגיעו לעין חרדלית – צינור מתכת גדול מימדים, שם מומלץ לעשות הפסקה ולסיים את המסלול.

הדרך חזרה תהיה בכל אחת מהחלופות שתבחרו. הפעם אני ממליץ בדרך העפר. 

 

תהנו
נתראה בטיול הבא!

שלחו מייל

מעדיפים לפנות בכתב? אין בעיה, שלחו מייל עם כל שאלה או בקשה ואחזור אליכם בהקדם.

התקשרו

לא סגורים על הקונספט? נשארו לכם שאלות? אין בעיה! התקשרו אליי ואשמח לענות על כל שאלה ליצור עבורכם את החוויה המושלמת

קבעו פגישה

משרדי נמצא ברח' הנציב 6 תל אביב
אני זמין גם במודיעין

מבצע קלשון 10, מודיעין

YouTube